Športovcom od detstva

Obľubujete rôzne športy a športové aktivity? Hádam nesedíte len pri televízore a zo svojej sedačky akože športujete. Aktívny šport je pre vaše telo veľmi prospešné. Získate ním potrebnú kondíciu a navyše môžete aj zhodiť zopár kilogramov do leta. No nie všetky športy sú zamerané na zhadzovanie kilogramov. Pri niektorých športoch sa moc nezapotíte. Takýmto športom je napríklad golf. Boli ste už na nejakom golfovom ihrisku? Ak nie, mohli by ste začať práve s týmto veľmi jednoduchým a oddychovým športom. Aj malé deti radi športujú. Potrebujú to k svojmu zdraviu. Mnohé deti sú hyperkaktívne, čiže športovaním si môžu vybiť svoju energiu.

golf

Dievčatá radi tancujú alebo chodia na balet, chlapci sa skorej zameriavajú na futbal alebo hokej. Sú aj takí, čo chodia na hodiny karate. Sebaobrana je veľmi dôležitá, najmä keď vyrastú. Každý šport prispieva k zdraviu a lepšiemu životnému štýlu. Nechajte vaše deti nech si vyberú taký šport, ktorý ich bude zaujímať a budú z neho mať potešenie. Len tak docielite, aby vaše dieťa bolo naozaj šťastné a spokojné. Mnoho detí nemá veľa voľného času, hlavne keď chodia do školy. Po škole ich čaká robenie domácich úloh alebo učenie na rôzne písomky či testy. Prihláste svoje deti na nejaký krúžok alebo tréningy.

šport od detstva

Uvidíte, že svoj voľný čas budú tráviť zmysluplnejšie, ako keby mali doma sedieť za počítačom alebo byť na mobilnom telefóne. Deti sa radi hrajú na ihriskách. Behajú od jedného konca k druhému. Naháňajú sa, skrývajú sa alebo hrajú slepú babu. Určite poznáte hru na slepú babu. Nemusím vám ju pripomínať. Zahrajte sa spolu s vašimi deťmi. Urobíte im veľkú radosť. Niektorí už od malička snívajú, že sa raz stanú športovcami. Ak vás k tomu vedú rodičia a vás to baví, je veľmi jednoduché v danom športe pokračovať. Telo si potrebuje zašportovať, hýbať sa a vybúravať si energiu. Doprajte mu to.

0 komentářů: „Športovcom od detstva“