Šport lieči emócie

Vedci neraz dokázali pozitívne vplyvy športu na človeka. Či sa už jedná o stránku zdravotnú alebo psychologickú. Vďaka športu dokážeme liečiť emócie. Každé dieťa je iné. Rovnako ako to platí u dospelých. Kým dospelý cvičia zväčša aby schudli, vybudovali svalstvo alebo zlepšili nepriaznivú zdravotnú situáciu. Deti cvičia lebo je to zábava. Sú aktívne a veselé, majú množstvo energie. Ak ale ich energia je potlačovaná, prechádza do návalov negatívnych pocitov. Dieťa sa cíti stiesnené a reaguje zbrklo. Hlavne deti, ktoré to majú v škole ťažšie nielen kvôli problémom s učením alebo nedostatkom kamarátov.

športujúce deti

Aj v deťoch je nahromadená zlosť, náladovosť či sklamanie alebo hnev. Sú to bežné ľudské pocity. Možno nechceme vidieť, prečo je to dieťa drzé, prečo kope do vecí alebo odmieta komunikovať. Cestou ako von z tohto začarovaného kruhu je vyplnenie voľného času niečím produktívnym. Niečím, čo vytrhne dieťa z víru negatívnych myšlienok. Moderná doba totiž kladie vysoké nároky nielen na dospelého ale aj na dieťa. Musí sa správať na svoj vek, musí sa učiť… je tak veľa povinností, ktoré musí ,,dnešné,, dieťa zvládnuť. Nečudo, že už deti v školskom veku cítia pocity depresie. 

od detí po mládež

Šport je výborným prostriedkom na vyfiltrovanie emócií. Okrem uvoľnenia negatívnych myšlienok napríklad pri tréningu boxu či bojového umenia, môžete zlú náladu vytancovať alebo vybehať. Potom sa začnú diať veci. Vedeli ste, že počas náročnejšieho tréningu telo produkuje endorfíny? Je to ako elixír tekutého šťastia. Podporujú dobrú náladu a pozitívne myslenie. Pravidelné cvičenie je výborným liekom na stres. Odbúrava ho a nedáva mu šancu na návrat. Ak teda aj vy chcete mať doma nielen zdravého športovca ale aj dobre naladené zlatíčko, ktoré je sebavedomé a šťastné, nebojte sa zapojiť ho do niektorého zo športov vo vašom okolí. Výsledok uvidíte nielen na postave a celkovom zdraví ale aj na vývine dieťaťa. 

0 komentářů: „Šport lieči emócie“