Servis nepotrebuje iba auto

Vedeli ste, že kvalitný servis nepotrebuje iba vaše auto ale aj iné domáce spotrebiče? Možno nad tým iba mávnete rukou. Ale potom robíte chybu. Je naivné myslieť si, že servis je iba pre autá. Rovnako aj iné spotrebiče si po dlhšej prevádzke zaslúžia odbornú starostlivosť. Dávate si servisovať kotol, kontrolovať komín pred vykurovacím obdobím alebo voláte odborný servis na spotrebiče ako je práčka či sušička. Bohužiaľ, mnohý majitelia často zabúdajú na servis svojich klimatizačných jednotiek. Klimatizácia je tu pre nás non – stop. Jej služby využívame počas celého roku. Či už je to chladenie počas letných dní alebo kúrenie počas zimných mesiacov. Okrem týchto dvoch funkcií kvalitná klimatizácia zvládne oveľa viac. Je samozrejmé, že časom sa zanesie a je potrebné ju vyčistiť.

klimatizácia

Vedeli ste vôbec, čo všetko sa vo vnútornej klimatizačnej jednotke nachádza? V prvom rade je pri servise klimatizácie potrebné ju vyčistiť. Nielen vnútro ale aj vonkajšok. Je totiž bežným javom, ak na klimatizáciu sadá prach. Pri otvorených oknách, v prašnom prostredí, v novostavbe alebo naopak v staršom dome sa prach usádza na vonkajšom obale klimatizácie. Ak nie je prach riadne odstránený, klimatizácia stráca výkon a zároveň zvyšuje svoju spotrebu energie. Nečistíte klimatizáciu a prekvapil Vás nepríjemný stuchnutý zápach po jej spustení?

auto

Práve za toto môžu nánosy prachu a iných drobných častíc na a vo vnútri klimatizácie. Čo bežným okom nevidíme sú filtre, ktoré klimatizácia obsahuje. Práve vďaka nim sa v miestnostiach s touto jednotkou dýcha ľahšie a bez príznakov alergickej nádchy. Viacstupňová filtrácia úspešne zachytáva mikro- častice zo vzduchu a tak pomáha ľuďom lepšie dýchať. Okrem toho pohlcuje prachové a iné menšie častice ako sú napríklad peľ. Neservisovaná klimatizácia – rovná sa nánosy na filtroch a postupné rozširovanie baktérií a spór. Tieto sú potom vypúšťané do miestnosti pri jej zapnutí. Vyvarujte sa teda týmto chybám aj vďaka servisu klimatizácii Bratislava.

0 komentářů: „Servis nepotrebuje iba auto“