Prevážajte zeleninu do tržnice bezpečne

Pestovatelia zeleniny, ktorí ju prepravujú do mestských tržníc, potrebujú na jej transport vhodné prepravné nádoby. Na tieto účely sa ponúkajú plastové debničky na zeleninu, vyrobené z polypropylénu. Aké sú ich výhody a prečo siahnuť práve po tomto riešení?

Zdravotne nezávadný polypropylén – plastové prepravky na ovocie a zeleninu sa vyrábajú z materiálu, ktorý je zdravotne nezávadný, a využíva sa na potravinárske účely už mnoho desiatok rokov. Balia sa do neho pečivo, cukrovinky, trvanlivé potraviny a nakoniec aj ovocie a zelenina predávané vo vaničkách a v sáčkoch. Polypropylén neuvoľňuje do okolia žiadne toxické chemikálie.

úroda tekvíc

Dokonalý výlisok – výrobcovia plastových prepraviek si dali záležať na tom, aby bol výlisok taký dokonalý, že umožní ľahkú manipuláciu a bezproblémové ukladanie debien na seba do väčších výšok. Každá debna je opatrená protiľahlými úchytmi pre ľahký úchop a má k dispozícii zárezy, s ktorými je možné debny na seba skladať tak, aby vzniknutý stoh držal na mieste, nekýval sa, a bol stabilný aj pri preprave. Tým sa významne odlišujú od drevených debničiek, ktoré žiadne zárezy nemajú, a pri väčšom počte drevených debien na sebe sa tieto môžu ľahko zrútiť k zemi.

červená repa

Dlhá životnosť – plastové prepravky vám pri šetrnom zaobchádzaní môžu vydržať aj desiatky rokov. Tento materiál je už preverený z doby socializmu a niektorí ľudia možno majú doma ešte prastarú socialistickú debnu na ovocie uloženú v pivnici.

Ochrana voči vode a vlhkosti – drevené prepravky ľahko nasiaknu vodou a vlhkosťou, a to môže potom znamenať problém pri skladovaní ovocia či zeleniny v pivniciach, kde vlhkosť prispieva k tvorbe plesní a hniloby. Plastové prepravky naopak vodu ani vlhkosť neabsorbujú.

Jednoduché čistenie – plastovú prepravku z polypropylénu vyčistíte veľmi jednoducho bežnými saponátmi alebo roztokom octu a jedlej sódy s vodou. Čisté prepravky sú potom vašou dobrou vizitkou.

0 komentářů: „Prevážajte zeleninu do tržnice bezpečne“