Keď sa upchá záchod na Štedrý deň

Predstavte si, že je Štedrý deň, ráno sa zobudíte pomerne skoro a začnete čo najskôr pripravovať pre zvyšok rodiny raňajky. Vaše deti sa tiež zobudia, raňajkujú sa a začnú zdobiť vianočný stromček. Za niekoľko minút si ale niekto odskočí na toaletu a nahlási vám, že sa záchod upchal a že neodteká odpad. A práve na Štedrý deň, taká patália. Čo s tým? Ak nepomôže gumový zvon, nesnažte sa do odpadu strkať rôzne drôty a iné predmety, aby ste prerazili zátku v potrubí, problém totiž môže väziť až v kanalizácii, a naopak si tým ešte viac uškodíte. Gumový zvon je v tej chvíli jediný prostriedok, ktorý by mohol pomôcť, a pokiaľ vám tu nie je nič platný, musíte na to ísť inak. Ako?

upchatý záchod

Zavolajte inštalatérsky havarijný servis, ktorý zaisťuje krtkovanie v Bratislave. Domnievate sa však, že na Štedrý deň k vám nikto nepríde a budete mať pokazené Vianoce? Potom nemajte obavy, pretože inštalatéri dobre vedia, že závady odpadového potrubia nemajú kalendár, a nerozlišujú, čo je za deň. Kanalizácia v dome sa pokojne upchá aj počas vianočných sviatkov a havarijný servis je tu od toho, aby zasiahol aj v tejto dobe.

záchod v dome

Nikto vám nebude nadávať, že ho budíte v slávnostný deň, inštalatér počíta s tým, že mu niekto zavolá kvôli problémom s vodou, odpadmi, plynovými spotrebičmi a kúrením, a počíta tiež s tým, že nasadne do auta, oblečie montérky a za hodinu je u vás. Vy si potom zrejme poprajete navzájom pekné sviatky, môžete ponúknuť v slávnostný deň aj čaj a pečivo, ale pre inštalatéra je to deň ako každý iný, aj keby bol napríklad ôsmy október.

Ak sa vám nepodarilo zátku preraziť gumovým zvonom a bude zanesená aj domová kanalizácia, bude to vyžadovať príchod ťažkej techniky, to znamená, že bude treba možno čistiť aj kanalizačné potrubie tlakovou vodou z pristavenej cisterny, alebo frézovacou hlavicou. Na takéto závady už žiadny amatér nestačí a musí nastúpiť profesionál.

0 komentářů: „Keď sa upchá záchod na Štedrý deň“