Domáce triky na odstránenie lupín

Lupiny vedia teda poriadne potrápiť nejednu hlavu. Okrem viditeľnosti na tmavých vlasoch a prejavujú problémy s lupinami aj nepríjemným svrbením. Nepríjemné svrbenie, suchá alebo naopak premastená pokožka hlavy – tieto problémy pozná takmer každý. Na vine sú lupiny. Okrem nepríjemných pocitov ale značne znižujú aj sebavedomie. Na boj s lupinami sa musíte obrniť trpezlivosťou. Zbaviť sa ich ale nie je až také ťažké ako sme si dlho mysleli. Kým niektorý z nás nedajú dopustiť na špeciálne šampóny a drahé toniká, ktoré nakupujú v drogériách či lekárňach, iný objavili tajomstvo domácej liečby lupín.

túžite po krásnych a zdravých vlasoch bez lupín?

Základom je samozrejme jednoduchosť a dostupnosť. Na odstránenie lupín nie sú potrebné špeciálne postupy ani ingrediencie. Pozrime sa na niektoré overené domáce recepty na liečbu lupín. Kokosový olej je výborným pomocníkom nielen v kuchyni ale aj v starostlivosti o telo. Okrem prospešných látok sa vyznačuje vysokou účinnosťou aj v oblasti pokožky hlavy. Stačí ho jednoducho vmasírovať do pokožky hlavy a nechať pôsobiť aspoň hodinu. Následne hlavu umyjeme šampónom a vlažnou vodou. Okrem blahodárneho pôsobenia oleja zároveň pokožku hlavy prečistíme a premasírujeme – čo ju prekrvuje a zásobuje potrebnými živinami aj zvnútra.

pri starostlivosti o vlasy nezabúdajte na vyváženú stravu

Bylinky sú čoraz viac obľúbené a používajú sa od vnútorných kvapiek cez sirupy až po oplachy a kúpele. Vyskúšajte čarovnú silu šalvie, ktorá má protizápalové účinky, alebo žihľavu. Tá okrem prečistenia zároveň podporuje rast vlasov a ich silu a odbúranie prebytočného mazu. Okrem nich môžete použiť aj harmanček alebo aromatický rozmarín. Máte ju doma v kuchyni ale nemusíte ju používať iba na varenie. Skúste sóda bikarbónu na lupiny. Tak jednoducho ste sa lupín ešte nezbavili. Jediné čo treba urobiť je vmasírovať si tento prášok do pokožky hlavy a potom jemne vypláchnuť. Stačí ju použiť raz týždenne. Kto sa ale nechce vzdať svojho obľúbeného šampónu, môže jeden a pol lyžice sódy premiešať so šampónom a tak naniesť na celú dĺžku vlasov.

0 komentářů: „Domáce triky na odstránenie lupín“